Projektas ,,Sveikesnės mitybos link“

Gimnazijoje įgyvendinamas projektas ,,Sveikesnės mitybos link" Nuo 2020 metų rugsėjo mūsų gimnazijoje startavo viešosios įstaigos „HUMANA PEOPLE TO PEOPLE BALTIC“ ir Nacionalinės švietimo agentūros remiamo projekto „Valgyk protingai“programa ,,Sveikesnė mitybos link“.

Šios programos tikslas – stiprinti mokinių sveikos mitybos kompetencijas, prisidėti prie vaikų mitybos kokybės pagerinimo, skatinti vaikų kulinarijos ir sveikos mitybos įgūdžių ugdymą.

Projektas ,,Sveikesnės mitybos link” įgyvendinamas technologijų pamokų metu, būrelio ,,Puodeli, virk” metu, kitų sveikatingumo renginių metu.

Mokiniai mokosi:

• sveikos mitybos pagrindų akcentuojant ekologijos, maisto tausojimo svarbą;
  • gaminti sveikus patiekalus, juos estetiškai patiekti, analizuoja gamintų patiekalų reikšmę sveikatai.

Projektui įgyvendinti skirta 4000 Eurų parama.

Spalio 16 – oji Pasaulinė maisto diena

Ši diena - puiki galimybė pamąstyti apie sveikesnę mitybą, sveikatai palankesnį maisto pasirinkimą ir apie maisto švaistymą. Spalio 16-oji - Pasaulinė maisto diena, minima nuo 1979 metų. Pasaulinę maisto dieną mininčios šalys išsikėlė tikslus – atkreipti visuomenės dėmesį į sveiką mitybą, informuoti apie pasaulio maisto problemą ir stiprinti žmonių solidarumą kovojant su badu, prasta mityba bei skurdu. Pasaulinę maisto dieną paminėjome ir mūsų gimnazijoje. Visą savaitę per technologijų mitybos pamokas mokiniai buvo supažindinami su Pasaulinės maisto dienos minėjimo svarba, mokiniai gamino sveikatai palankius patiekalus ir juos ragavo.

Penktadienį mokyklos valgykloje penktokai parengė informacinį kampelį, skirtą šiai dienai, vaišino mokinius obuoliais. Aštuntos klasės mokiniai gamino sveikus saldumynus be cukraus. Saldainiams pagaminti naudojo džiovintus vaisius, riešutus, kakavą, medų, kokoso drožles. Aštuntokės Austėja, Karolina ir Almantė paruošė sveikus užkandžius, kuriais buvo pavaišinti pailgintos dienos grupę lankantys pradinukai. Nuoširdus ačiū mergaitėms už pagalbą. Labai džiaugiamės, kad šiais mokslo metais, įgyvendindami projektą ,,Sveikesnės mitybos link“, galime ne tik kalbėti apie sveiką mitybą, bet ir patys gaminti sveikus patiekalus.

Technologijų mokytoja Virginija Šilkaitienė

Atnaujinta: 2020-12-01