KTU klasė

 

KTU (Kauno technologijos universiteto) KLASĖ 

Kas tai?

Tai neformaliojo švietimo KTU Tyrėjų klasė, kurios ugdymo turinys ir jo įgyvendinimo proceso organizavimas pagrįstas būtinų kompetencijų, tokių kaip pažinimo, mokėjimo mokytis, sveikos gyvensenos, kūrybiškumo ugdymu. Čia įgytos žinios ir įgūdžiai siejami su praktinėmis užduotimis, pasitelkiami taikomieji mokslai, technologijos ir STEM elementai.

Kam tai?

Gamtos mokslų mokymas mokykloje labai akademiškas. Mokiniai pripažįsta, kad gamtos mokslai yra reikalingi ir naudingi, tačiau daliai mokinių jie sunkūs, atitrūkę nuo jų turimos patirties. Tyrėjų klasės paskirtis – užsiėmimai, skirti 11-14 metų mokiniams ugdyti.

Ugdymas vyksta šiomis kryptimis:

  •  ugdomas gebėjimas planuoti savo profesinę karjerą;
  •  organizuojami taikomojo mokslo užsiėmimai, atsižvelgiant į neformaliojo ugdymo turinį;
  •  didinamas susidomėjimas mokslu ir technologijomis, taikomi STEAM ugdymo elementai.

Kaip tai ?

Ugdymo procesas organizuojamas pusmečiais, kiekvieną savaitę  - 2 pamokos. Mokymosi trukmė – 4 metai.

Naudojami metodai:

  •  kūrybinės dirbtuvės
  •  susitikimai su specialistais
  •  praktiniai kūrybiniai darbai
  •  laboratoriniai darbai ir eksperimentai
  •  projektai, plenerai, ekskursijos, akcijos

Vertinimas:

  1. Kiekvieno pusmečio pabaigoje mokiniai pristato praktinės veiklos rezultatą (projektą, tyrimą).
  2. Metų pabaigoje organizuoja renginį, projektą, kūrybinį plenerą ar socialinę akciją.
  3. Pabaigus 4 metų programą mokiniams įteikiamas baigimo pažymėjimas, pasirašytas KTU rektoriaus ir gimnazijos direktoriaus. 

„Tyrėjų naktis 2023“

Josvainių gimnazijos 7 8  ir 1G4G klasių mokiniai rugsėjo 29 d. kartu su mokytojomis Giedre Paškevičiene, Lida Vilčinskaite ir Raimonda Žvikiene vyko į KTU rengiamą „Tyrėjų naktį“. Mokiniai klausė paskaitą „Lazeriai: nuo žvaigždžių karų iki vėžio gydymo“, dalyvavo kūrybinėse ir inžinerinėse dirbtuvėse ir su užsidegimu pasinėrė į įdomiuosius eksperimentus. „Chemija, fizikašie mokslai buvo pristatyti iš įdomiosios pusės, nuo šiol į pamokas žvelgsime šiek tiek kitaip“ taip sakė moksleiviai.

Gimnazistų apsilankymai KTU' 2022

Rugsėjo mėnesį universitete,  KTU klasėje, gimnazistai lankėsi tris kartus. Dalyvavome paskaitoje- pristatyme „Automatikų pasaulis", kuriame buvo pristatomos ir demonstruojamos robotikos technologijų inovacijos pramonėje, lankėmės TGW tarptautinės įmonės logistikos prekių skirstymo sandėlio laboratorijoje. Klausėmės paskaitos apie KTU studijų programų pristatymą bei studijų galimybes. Dalyvavome praktiniame užsiėmime „Aviamodelių konstravimo dirbtuvėse", kuriose konstravome lengvos konstrukcijos lėktuvėlius, juos balansavome ir išbandėme. Išbandėme virtualų lėktuvų pakilimo bei nusileidimo stimuliatorių. Taip pat klausėmės paskaitos „Lazerių technologijos ir šviesos", kurioje sužinojome lazerių veikimo principą bei praktinio taikymo galimybes. Dalyvavome eksperimentiniuose užsiėmimuose „Įdomieji eksperimentai bei Fidi pasirodymas".

„Mokslo erdvėlaivis žemė 2021“

1G klasės mokiniai dalyvavo KTU vykusiame renginyje „Mokslo erdvėlaivis žemė“. Dalyvavo praktiniuose - eksperimentiniuose užsiėmimuose:

Kompiuterinių žaidimų kūrimo dirbtuvės:

Žaidimų kūrimo bandymas. Žaidimų kūrime trumpai supažindinsime su Unity3D programa ir moksleivis galės koreguoti jau paruoštą žaidimą pagal interaktyvią Unity3D pamoką.

Ar atsinaujinantis biokuras yra tik mediena?

Laboratorijoje pamatysite naudojamas biokuro rūšis ir jų energetinių savybių eksperimentinius tyrimus. Diskutuosime apie energetikos „žaliąjį“ kursą

Kosmonautų maistas pietums:

Kas yra maisto liofilizacija? Ar maistas gali būti tabletėje? Ar jau galime maistą spausdinti 3D spausdintuvu? Kodėl NASA kosmonautai valgo lietuvišką maistą? Į šiuos klausimus atsakys sveikų užkandžių gamintojai „Supergarden“.

 

1G dalyvavo mokslo festyvalyje „Erdvėlaivis Žemė 2021“

Rugsėjo 13 d. 1G kl. gimnazistai lankėsi Šiauliuose. Didždvario gimnazijoje biologijos ir chemijos laboratorijose atliko tiriamuosius darbus. Šiaulių Jaunųjų technikų centre augino kristalų sodus ir dalyvavo robotikos edukacijoje. Dėkojame mokytojai Giedrei už suorganizuotą išvyką.

Inžinerinės varžybos Junior BEC’16

Sausio – vasario mėnesiais KTU klasės mokiniai aktyviai ruošėsi inžinerinėms varžyboms Junior BEC’16. Varžybų užduotis - sugalvoti sprendimo būdą kaip ir iš ko galima padaryti uolos reljefą imituojančią laipiojimo formą bei pagaminti didelę laipiojimo formą arba keletą mažesnių. Komandos sudarytos iš 4 – 5 mokinių planavo, braižė, analizavo įvairius šaltinius, pasirinko kompozitines medžiagas, iš kurių gamino laipiojimo formas – kibius. Po sudėtingo ir kruopštaus gamybos proceso kibių formos buvo pagamintos ir paruoštos inžinerinėms varžyboms. Tad vasario 11 dieną KTU klasės mokinių komanda „EUREKA“ dalyvavo respublikinėse inžinerinėse varžybose.

Komandą sudarė keturios KTU klasės mokinės: Ugnė Staškevičiūtė, Vaiva Paškevičiūtė, Emilija Budrytė ir Justė Stanevičiūtė. Komandai „EUREKA“ varžybose teko pristatyti visą gamybos procesą, atsakyti į daugybę komisijos bei kitų komandų klausimų. Paaiškinti kodėl pasikeitė kibių gamybos procesas po apsilankymo ir konsultacijos „Laipiojimo centre“. Papasakoti kodėl pirmieji pagaminti kibiai netiko eksploatacijai ir kokios medžiagos bei komponentai buvo naudojami antrajame gamybos etape. Taip pat teko apskaičiuoti gipsinių ir uolinių kibių gamybos kaštus ir kainą.

Varžybose dalyvavo didžiausios Kauno, Vilniaus, Klaipėdos gimnazijos, o tarp jų jauniausia komanda buvo iš Josvainių gimnazijos. Pirmą vietą iškovojo Kauno technologijos universiteto gimnazijos komanda trimačiu spausdintuvu atspausdinusi kibį, o trečia vietą šiose respublikinėse inžinerinėse varžybose JuniorBEC’16 užėmė mūsų gimnazijos KTU klasės komanda „EUREKA“.

Komandos iškovojusias prizines vietas savo kurtus kibius privalėjo palikti konkurso organizatoriams. Organizatoriai šiuos kibius išbandys Kaune esančiame „Laipiojimo centre“ ir kiekvienai nugalėtojų komandai praneš apie bandymų rezultatus. Tikimės jog mūsų gimnazijoje pagamintas kibis tarnaus ilgai ir ištvermingai, o mūsų KTU klasė apsilankiusi šiame centre taip pat galės įvertinti šį gaminį ne tik vizualiai, bet ir ant laipiojimo sienos..

 

KTU veikla lapkričio – gruodžio mėn.

KTU klasės mokiniai lankėsi universitete, kur dalyvavo praktiniame- laboratoriniame užsiėmime „Tapk Volstryto vilku“, kuriame sužinojo kas yra vertybinių popierių akcijos, kam ir kodėl reikalinga vertybinių popierių birža, kaip vyksta prekyba akcijomis Lietuvos ir pasaulio vertybinių popierių biržose. Mokiniai stebėjo vertybinių popierių biržos darbą.

Po laboratorinio darbo mokiniai lankėsi KTU „observatorijoje“ bei istorinėje prof. Kazimiero Vasiliausko medžiagų atsparumo laboratorijoje, kurioje atliko įvairių medžiagų deformacijos bandymus.

Po laboratorinių darbų mokiniai atsipūtė stebėdami įdomiuosius fizikos eksperimentus, o išvyką užbaigė edukaciniu užsiėmimu Kauno sobore esančiame Aklųjų muziejuje. Muziejuje moksleiviai galėjo sužinoti ir pajausti kaip orientuojasi žmonės netekę regėjimo. Kiekvienas mokinys tamsoje turėjo pasiekti išėjimą naudodamasis tik jutimu, lytėjimu ir klausa. 

 

  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
  • 1. 08.00 - 08.45
  • 2. 08.55 - 09.40
  • 3. 09.50 - 10.35
  • 4. 11.00 - 11.45
  • 5. 12.05 - 12.50
  • 6. 13.00 - 13.45
  • 7. 13.55 - 14.40
Iki žiemos atostogų liko:
  • dien.
  • val.
  • min.
  • sek.