KTU klasė

 

KTU (Kauno technologijos universiteto) KLASĖ – mūsų gimnazijoje, tai 20 mokinių iš 8a ir 8b klasių

Kas tai?

Tai neformaliojo švietimo KTU Tyrėjų klasė, kurios ugdymo turinys ir jo įgyvendinimo proceso organizavimas pagrįstas būtinų kompetencijų, tokių kaip pažinimo, mokėjimo mokytis, sveikos gyvensenos, kūrybiškumo ugdymu. Čia įgytos žinios ir įgūdžiai siejami su praktinėmis užduotimis, pasitelkiami taikomieji mokslai, technologijos ir STEM elementai.

Kam tai?

Gamtos mokslų mokymas mokykloje labai akademiškas. Mokiniai pripažįsta, kad gamtos mokslai yra reikalingi ir naudingi, tačiau daliai mokinių jie sunkūs, atitrūkę nuo jų turimos patirties. Tyrėjų klasės paskirtis – užsiėmimai, skirti 11-14 metų mokiniams ugdyti.

Ugdymas vyksta šiomis kryptimis:

 •  ugdomas gebėjimas planuoti savo profesinę karjerą;
 •  organizuojami taikomojo mokslo užsiėmimai, atsižvelgiant į neformaliojo ugdymo turinį;
 •  didinamas susidomėjimas mokslu ir technologijomis, taikomi STEAM ugdymo elementai.

Kaip tai ?

Ugdymo procesas organizuojamas pusmečiais, kiekvieną savaitę  - 2 pamokos. Mokymosi trukmė – 4 metai.

Naudojami metodai:

 •  kūrybinės dirbtuvės
 •  susitikimai su specialistais
 •  praktiniai kūrybiniai darbai
 •  laboratoriniai darbai ir eksperimentai
 •  projektai, plenerai, ekskursijos, akcijos

Vertinimas:

 1. Kiekvieno pusmečio pabaigoje mokiniai pristato praktinės veiklos rezultatą (projektą, tyrimą).
 2. Metų pabaigoje organizuoja renginį, projektą, kūrybinį plenerą ar socialinę akciją.
 3. Pabaigus 4 metų programą mokiniams įteikiamas baigimo pažymėjimas, pasirašytas KTU rektoriaus ir gimnazijos direktoriaus. 

 

Inžinerinės varžybos Junior BEC’16

 

Sausio – vasario mėnesiais KTU klasės mokiniai aktyviai ruošėsi inžinerinėms varžyboms Junior BEC’16. Varžybų užduotis - sugalvoti sprendimo būdą kaip ir iš ko galima padaryti uolos reljefą imituojančią laipiojimo formą bei pagaminti didelę laipiojimo formą arba keletą mažesnių. Komandos sudarytos iš 4 – 5 mokinių planavo, braižė, analizavo įvairius šaltinius, pasirinko kompozitines medžiagas, iš kurių gamino laipiojimo formas – kibius. Po sudėtingo ir kruopštaus gamybos proceso kibių formos buvo pagamintos ir paruoštos inžinerinėms varžyboms. Tad vasario 11 dieną KTU klasės mokinių komanda „EUREKA“ dalyvavo respublikinėse inžinerinėse varžybose.

Komandą sudarė keturios KTU klasės mokinės: Ugnė Staškevičiūtė, Vaiva Paškevičiūtė, Emilija Budrytė ir Justė Stanevičiūtė. Komandai „EUREKA“ varžybose teko pristatyti visą gamybos procesą, atsakyti į daugybę komisijos bei kitų komandų klausimų. Paaiškinti kodėl pasikeitė kibių gamybos procesas po apsilankymo ir konsultacijos „Laipiojimo centre“. Papasakoti kodėl pirmieji pagaminti kibiai netiko eksploatacijai ir kokios medžiagos bei komponentai buvo naudojami antrajame gamybos etape. Taip pat teko apskaičiuoti gipsinių ir uolinių kibių gamybos kaštus ir kainą.

Varžybose dalyvavo didžiausios Kauno, Vilniaus, Klaipėdos gimnazijos, o tarp jų jauniausia komanda buvo iš Josvainių gimnazijos. Pirmą vietą iškovojo Kauno technologijos universiteto gimnazijos komanda trimačiu spausdintuvu atspausdinusi kibį, o trečia vietą šiose respublikinėse inžinerinėse varžybose JuniorBEC’16 užėmė mūsų gimnazijos KTU klasės komanda „EUREKA“.

Komandos iškovojusias prizines vietas savo kurtus kibius privalėjo palikti konkurso organizatoriams. Organizatoriai šiuos kibius išbandys Kaune esančiame „Laipiojimo centre“ ir kiekvienai nugalėtojų komandai praneš apie bandymų rezultatus. Tikimės jog mūsų gimnazijoje pagamintas kibis tarnaus ilgai ir ištvermingai, o mūsų KTU klasė apsilankiusi šiame centre taip pat galės įvertinti šį gaminį ne tik vizualiai, bet ir ant laipiojimo sienos..

 

KTU veikla lapkričio – gruodžio mėn.

 

KTU klasės mokiniai lankėsi universitete, kur dalyvavo praktiniame- laboratoriniame užsiėmime „Tapk Volstryto vilku“, kuriame sužinojo kas yra vertybinių popierių akcijos, kam ir kodėl reikalinga vertybinių popierių birža, kaip vyksta prekyba akcijomis Lietuvos ir pasaulio vertybinių popierių biržose. Mokiniai stebėjo vertybinių popierių biržos darbą.

Po laboratorinio darbo mokiniai lankėsi KTU „observatorijoje“ bei istorinėje prof. Kazimiero Vasiliausko medžiagų atsparumo laboratorijoje, kurioje atliko įvairių medžiagų deformacijos bandymus.

Po laboratorinių darbų mokiniai atsipūtė stebėdami įdomiuosius fizikos eksperimentus, o išvyką užbaigė edukaciniu užsiėmimu Kauno sobore esančiame Aklųjų muziejuje. Muziejuje moksleiviai galėjo sužinoti ir pajausti kaip orientuojasi žmonės netekę regėjimo. Kiekvienas mokinys tamsoje turėjo pasiekti išėjimą naudodamasis tik jutimu, lytėjimu ir klausa. 

 

Atnaujinta: 2021-06-02
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 08.55 - 09.40
 • 3. 09.50 - 10.35
 • 4. 10.55 - 11.40
 • 5. 12.00 - 12.45
 • 6. 13.00 - 13.45
 • 7. 13.55 - 14.40