Užklasinio skaitymo pamoka Josvainių miestelio bibliotekoje

• Paskelbė : Vaidas Grišinas
  • Paskelbta: 2023-01-31

Šį kartą jie parengė inscenizaciją Angelos Toigo knygelės ,,Pelės maldos“ motyvais. Ruošėmės inscenizacijai dar prieš Kalėdas, tema tam ypač tiko, tačiau viską supainiojo ligos, todėl, grįžę po atostogų, ,,puolėm“ mokytis tekstus, repetuoti. Sutarę su bibliotekininke Angele sausio 26 d. apsilankėme bibliotekoje ir parodėme, ką išmokome. Džiaugiuosi, kad šeštokai labai įsijautę perskaitė atmintinai tekstus, pabendravo su bibliotekininke, kuri ne tik pristatė lietuvių autorių knygų parodėlę, paskatino mokinius skaityti, bet ir apdovanojo visus mielomis dovanėlėmis. Šeštokai pašurmuliavę bibliotekoje, ,,nužiūrėję“ skaitytinas knygas, laimingi grįžo į klasę.

Kelios ištraukos iš ,,Pelės maldos“ scenarijaus:

,,Pelytė, kaip ir aš, ir džiaugiasi, ir liūdi, ir kenčia, nes pasaulis visoks. Mokykimės gyventi tame margame, o kartais nenuspėjamame pasaulyje.“

,,Džiaugsmą ir grožį dažnai keičia skausmas ir liūdesys, ypač dabar, kai pasaulyje vyksta karas. Kada jis pasibaigs?“

,, Dios mio, žvaigždės tokios mažytės, norėčiau jas iš arčiau pažiūrėti. Bet jas įsegei taip aukštai. Pakelk mane...“

Karolina Naraveckas