Respublikiniame skaitovų konkurse

geriausius skaitovus. Nepaisydami sudėtingos situacijos Lietuvoje čia susirinko daugiau nei 50 moksleivių, panorusių savo žodžių skambesiu pripildyti poeto Maironio svetainę. Būtent į šį kambarį žengė ir du mūsų gimnazijos mokiniai: Rūtenis Česas iš 6 klasės ir Viktorija Ščiukaitė iš 8 klasės. Jiedu pasirinko skaityti Maironio ir J. Erlicko eilėraščius bei prozos tekstų ištraukas iš K. Gudonytės bei G. Morkūno knygų. Mokinių priimtas iššūkis išties nelengvas, tačiau rezultatas džiuginantis. Juk abiems teko ne tik prisiminti, kaip gražiai gali aidėti lietuviškasis žodis, pajusti, kokie išraiškingi mūsų kalbos garsai, bet ir nugalėti savo jaudulį bei įveikti auditorijos baimę. Lietuvių kalbos mokytojos Andželika Jašinskienė ir Onutė Jačiunskienė didžiuojasi savo ugdytiniais ir sustoti neketina. Jos tiki, kad čia, magiškoje muziejaus erdvėje, gali ypatingais garsais išsiskleisti dešimčių Josvainių gimnazijos mokinių balsai. Tokį tikslą mokytojos turi jau kitiems metams. Tariame ačiū 2020-ųjų metų skaitovams Rūteniui ir Viktorijai, o mokytojoms linkime naujų atradimų.

Autorius:
A. Jašinskienė