Respublikinė nuotolinė etnokultūrinė konferencija ,,Skrynelę pravėrus”

• Paskelbė : Vaidas Grišinas
  • Paskelbta: 2023-03-30
  • Kategorija: Aktualijos

Kovo 29 dieną 2a klasės mokinė Kotryna Galičinaitė dalyvavo etnokultūrinėje konferencijoje ,,Skrynelę pravėrus”. Ji pristatė pranešimą tema ,,Ką mokėjo mano proseneliai’. Konferenciją organizavo Šiaulių ,,Romuvos” progimnazija. Ir ko tik nebuvo šioje konferencijoje! Dalyviai grojo šaukštais, pasakojo lietuvių liaudies šiurpes, pasakas be galo, dalinosi senųjų lietuviškų patiekalų receptais, net ,,barėsi“ patarlėmis.

Kotryna, jos tėveliai ir mokytoja Lina bendromis jėgomis paruošė pranešimą apie Kotrynos prosenelius. Kokia laimė, kai šeimoje yra ne tik seneliai, bet ir proseneliai! O iš jų lūpų išgirsti pasakojimai apie tai, kaip senoviniame pečiuje kepdavo bulvines bandas, kaip dirbdavo lauko darbus ir net vaidindavo liaudies spektakliuose - tai tikras tautosakos lobynas.

Labai ačiū Kotrynos šeimai, kuri mielai pasidalino šeimos nuotraukomis, patirtimi, tradicijomis.

2a klasės mokytoja Lina Barkauskienė

Lina Barkauskienė